Vdes aktori i njohur i “Game of Thrones”

Showbiz

Kasta e serialit “Game Of Thrones”, ka humbur një aktor.

Në moshën 68 vjeçare ka vdekur aktori skoces, John Stahl, lajm të cilin e ka konfirmuar agjentja e tij.

Ai e luajti rolin e Rickard Karstark në dy seri të “Game Of Thrones”, raporton BBC.

Ai ishte gjithashtu i njohur për interpretimin e Inverdarroch në telenovelën e gjatë “Take The High Road”.

Agjentja e tij, Amanda Fitzalan Hoëard e përshkroi atë si “një aktor me aftësi të jashtëzakonshme dhe një personazh të fortë të teatrit skocez”.