Domate të vogla të mbushura

Receta

Jemi në sezonën e perimeve, kur të gjithë mundohemi të hamë ushqime sa më të freskëta dhe të shëndetshme.

Në këtë artikull gjeni një recetë të lehtë dhe tejet të shijshme –domate të vogla të mbushura.

Çka ju nevojitet

24 domate të vogla

2 lugë gjelle vaj ulliri extra-virgin

¼ lugë çaji me piper të kuq

Kripë

Dajth feta të prerë në kube të vogla

1 lugë gjelle ulliri të zi ¼ mente të freskët të ndarë

Përgatitija

Largojeni pjesën e sipërme të domateve. Priteni pjesën e fundit të domates në mënyrë që përbërësit të rrinë të sheshtë. Vendosni domatet në një tavë dhe hidhni vaj të ullirit, piperin e kuqë, krip, dhe vendosni djathin feta brenda secilës domate. Futeni në furrë, rreth dy minuta