Gafurr Adili: Mos i votoni hajnat, votone Albinin

Kosova dhe Shqipëria

Veprimtari Gafurr Adili ka komentuar procesin e zgjedhjeve në Kosovë, njofton agjencia e lahmeve INA.

Ai ka bërë thirrje që votohet Lëvizja Vetëvendosje dhe lideri i saj Albin Kurti.

“Duhet të bojkotohen të gjithë hajnat e Kosovës, të cilët Kosovën e kanë sjellë në këtë derexhe;
Kësaj rradhe (më 6 Tetor 2019) votat duhet të shkojnë te Lëvizja Vetëvendosje!
Lëvizja Vetëvendosje duhet t’i fitojë zgjedhjet (me mbi 51%); sepse, në të kundërtën…,
të gjithë hajnat e Kosovës do të bëhen bashkë dhe përsëri…, edhe më shumë se deri më tani,
do ta “qeverisin” (lexo: vjedhin) Kosovën”, është shprehur Adili. (INA)