Kimete Berisha-pyet Ramushin: A është normale të pranosh me kënaqësi ftesat për takime nga Ata, të cilët të konsiderojnë ‘vrasës’?

Opinione

Shkruan Kimete Berisha:

Ramush, a je mirë?

– Me kënaqësi shkon në takim te Ai që e akuzoi për krime dhe për haraç (Hashim Thaçi);

– te Ai që (edhe mbasi u shpall i pafajshëm nga Haga) e akuzoi se si e ‘përgjaku’ Radoniqin me viktima të popullit (Isa Mustafa);

– Por, ama nuk i kujton e nuk shkon te Ata që i kushtuan poezi (e din Ramushi për çka e kam fjalën);

– Nuk shkon në takim zyrtar te Albin Kurti, që ishte i vetmi që votoi kundër Gjykatës Speciale.

– A është normale, me refuzu me kënaqësi dikë që kategorikisht ka qenë kundër që Ti të ri-gjykohesh nga Haga për krimet që nuk i ke bë;

– A është normale të pranosh me kënaqësi ftesat për takime nga Ata, të cilët të konsiderojnë ‘vrasës’ me varrezë masive Radoniqin, anipse je shpall i pafajshëm!

Pasha Zotin, nuk është normale.

Ramushi ndoshta është normal, por sado-mazo gjithqysh…sado (sipas Isës)-mazo (për qejf të vetit).

E ka hetu Isa Mustafa që këtij ashiqare i pëlqejnë dhe i respekton Ata që e lëndojnë dhe e konsiderojnë kriminel.

Përndryshe, Ramush Haradinaj nuk e kish bë kabull Isën për Kryeministër ‘të nderit’…
…por ish shku sot (së paku formalisht, shkaku i pandemisë, që është edhe arsyeja e ftesës) te Albini në takim, sepse Albini asnjëherë nuk e fyu, larg qoftë me quajt ‘vrasës’ si Isa që e quajti…

Shko me Isën, Ramush…dhe shpjegoja Radoniqin, këqyr në mujsh me bind Isa Mustafën se je i pafajshëm?

Bëni be me 24 pleq, të tregon Hashimi qysh shkon kjo puna e beve…

Binde Ti Isa Mustafën, se Haga s’po mundet me ja mbush mendjen e me bind se Ti përnime je i pafajshëm.

P.S. Pse o Zot po na do kaq shumë