Mustafi gjen një skuadër tjetër

Sport

Shkodran Mustafi duket se do t’i jap fund aventurës së tij në Premierligë. Mbrojtësi me prejardhje shqiptare, i cili luan me skuadrën e Arsenal, duket se do të ndryshojë skuadër gjatë merkatos së janarit.

Mustafi ka hasur në vështirësi këtë edicion që të gjej pozitën e titullarit, dhe me gjasë do të ketë vështirësi edhe nën urdhrat e Arteta. ‘Mirror’ shkruan se agjenti i Mustafi do të mbajë bisedime me Galatasaray, për një transferim të mundshëm. Gjiganti turk është i vendosur që të përforcojë mbrojtjen, dhe Mustafi shihet si një opsion ideal për ta. Mbetet të shihet nëse një marrëveshje mes Shkodran Mustafit të Arsenal dhe Galatasaray të Superligës së Turqisë do të arrihet.