Përmirësoni tretjen me vaj ulliri, disa nga kurat kryesore

Shendeti

Problemet me stomakun, fryrja apo dhimbja e barkut janë simptoma, që ju ndikojnë në kualitetin e jetës së përditshme.

Këto probleme shfaqen kryesisht kur vuani nga sëmundje, që lidhen me sistemin tretës apo hani shumë ushqime të thata, që përmbajnë shumë gluten dhe sheqer.

Një regjim i duhur ushqimor mund t’iu ndihmoj ta kaloni këtë problem. Një ndër zgjidhjet më të shpejta dhe të shëndetshme me të cilën mund të kuroni këtë problem është kura me vaj ulliri.

Vaji i ullirit ndihmon në tretje dhe funksion si kurë kryesisht për shqetësimet e stomakut dhe zorrës së trashë.

Sipas agroëeb, ekzistojnë disa kombinime të thjeshta, të cilat do t’ju ndihmojnë të evitoni problemet me tretjen dhe ndjesinë e fryerjes së barkut.

Vaj ulliri dhe lëng limoni– një recetë mjaft e thjeshtë dhe shumë efektive. Ju duhet vetëm pak vaj ulliri dhe gjysmë limoni. Pasi ta krijoni një përbërje homogjene me këta përbërës, duhet ta konsumoni atë rregullisht në darkë para se të shkoni për të fjetur. Kjo recetë do t’iu ndihmoj në tretjen e shpejtë të ushqimit dukle parandaluar kapsllëkun.

Vaj ulliri me kos- është një recetë tjetër shumë e thjeshtë. Receta duhet të pregatitet në të njëtën mënyrë sikurse ajo me limon dhe të konsumohet çdo mbrëmje.

Vaj ulliri dhe kafe– ky kombinim i pazakontë do t’iu ndihmoj t’i stimuloni muskujt e zorrëve. Këtë përzierje mund t’a konsumoni në mëngjes përpara se të hani vaktin e mëngjesit.