“Play off”, Shkëndija humbi ndeshjen e parë (VIDEO)

Sport

Kampioni aktual i vendit Shkëndija humb ndeshjen e parë me Rosenbogurn e vlefshme për kualifikimet për fazën e garave në grupe për Ligën e Evropës.

Kuqezinjtë mbrëmjen e kaluar në Trond-hajm pësuan një disfatë me rezultatin 3:1, ashtu që shpëtimin e sheh vetëm në ndeshjen e kthimit në shtëpi të cilën duhet ta fitojë me 2:0 dhe pa pranuar gol.

Shkëndija në pjesën e parë kishte një paraqitje të dobët, të cilën e humbi me 3:0, por në pjesën e dytë shënoi golin e shpresës.

aslat-m.tv