“Rrugëtimi i jashtëzakonshëm i Kosovës” – artikull briliant nga UEFA

Sport

Para ndeshjes mes Kosovës dhe Bullgarisë, e cila zhvillohet të hënën mbrëma në “Fadil Vokrri”, UEFA ka publikuar një artikull briliant për Kombëtaren tonë.

“Dardanët” presin bullgarët në kryeqytet sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualfikimeve për Kampionatin Evropian, “Euro2020”, shkruan Insporti.

UEFA i ka kushtuar artikull të veçantë Kosovës para ndeshjes, duke shkruar:

“E ardhmja është e ndritur për Kosovën. Nuk ishte gjithmonë kështu…“Artikulli briliant nënvizon rrugëtimin e jashtëzakonshëm të Kombëtares nga Ballkani, nga antarësimi në UEFA më 2016 deri më sonte, kur fillon ëndrra për kualifikim në ‘Euro2020’.” Artikullin e plotë mund ta lexoni në linkun e mëposhtëm. /Insporti.com/