Sodë buke dhe limon për t’u dobësuar: Ja si ta përgatisni

Shendeti

Soda e bukës është një përbërës i fuqishëm dhe i gjithëanshëm që mund të përdoret për çdo gjë – nga pastrimi dhe trajtimi i lëkurës e deri tek problemet shëndetësore, trasnmeton Gazeta Metro

Mund të jetë vërtet e vështirë të humbasim në peshë, sepse të gjithë e duam ushqimin. Por, për fat të mirë ,është një përbërës i cili do t’ju ndihmojë ta bëni procesin e humbjes së peshës shumë më të shpejt! Ju duhet vetëm sodë buke dhe limon, përbërës të cilët padyshim i keni në shtëpi!

Sodë buke me lëng limoni:1 lugë çaji sode buke, 1/2 gotë ujë, Lëng limoni ose grejpfrut

Përgatitja: Së pari shtoni sode buke në një gotë me ujë.Miksoni deri sa të shpërbëhet.Shtoni limon ose lëng grejpfrut.Pini atë në mëngjes.Hani mëngjesin tuaj pas 20 minutash.