Humb jetën këngëtari i njohur Shaban Shauliç

Bota

Këngëtari i vjetër dhe i mirënjohur ka ndëruar jetë pas një aksidenti fatal në Gjermani.

Ylli i muzikës popullore sipas informatave jozyrtare ishte në veturë me vozitësin e tij dhe aksidenti ndodhi në rrethinën e Bielefeld ku pati një mbrëmje muzikore.

Shauliç pas aksidentit u transferua menjëherë në spital ku fatkeqësisht ndëroi jetë.