Georgievski: Deklaratat e Vankovskës janë të neveritshme

Maqedonia e Veriut

Sonte në emisionin “Rruga drejt…” në TV Alsat, drejtor i Qendrës për Zhvillimin e Mediave, Dejan Georgievski dënoni gjuhën e urrejtjes në baza etnike dhe politike të përdorur nga disa personalitete publike menjëherë pas aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, ku si pasojë deri më tani kanë humbur jetën 14 persona.

Në mesin e tyre edhe postimin e profesoreshës Biljana Vankovska e cila insinuonte rastin me ngjarjet e 2001-shit.Sipas tij këto deklarata tejkalojnë çdo kufi dhe janë të neveritshme.