Zyrtari i Vetëvendosjes ironizon me ‘zotësinë’ e Agim Veliut e Skender Hysentit, ka një thirrje për ta

Kosova dhe Shqipëria

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Bicaj, përmes një shkrimi në Facebook, ka ironizuar me dy zyrtarët e lartë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliun e Skender Hysenin, shkruan KosovaPost.

Bicaj përmes një postimi në Facebook, I ka bërë një kërkesë Skënderi Hyseni që bashkë me Agim Veliun të shkojnë tek i dërguari special i presidentit Trump për procesin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, Richar Grenell, dhe të kërkojnë heqjen e reciprocitetit.

Tutje ka shkruar Bicaj ‘Bonu burra e kthena Kosmetin se po na mungon ne dokumente!’

Postimi i plotë i Bicajt:

O skender harmonika, merre bre gimen e Bradashit, shkoni te Grenelli, e thuni me naj hjek reciprocitetin, se diqysh ndjenje palidhje me e ndi veten si shtetas i barabart me te tjeret!!!

Bonu burra e kthena Kosmetin se po na mungon ne dokumente!

Diqysh krejt palidhje me shkru Republika e Kosoves ne dokumentet e mallrave qe vine nga serbia! Kjo nuk eshte fer ndaj shtetit mik serb!!!

Mule kryne qet pune se ju ka hi”j”e juve!