Dimitrov vizitë zyrtare në Kosovë

Maqedonia e Veriut

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Dimitrov do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ai gjatë vizitës në Prishtinë do të takohet me homologun e tij, Behgjet Pacolli në orën 13:15, me të cilin do të kenë edhe një konferencë për media nga ora 14:00.

Po ashtu, Dimitrov do të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj nga ora 15:10 dhe me kryeparlamentarin, Kadri Veseli nga ora 14:30.